A co dál?

Posted: 14 října, 2010 in One Hour Runner, Trénink
Tagy:,

C25K bude pomalu, ale jistě u konce a já teď stojím před otázkou: A co dál? Budu pokračovat v běhání, to je jasné. Ale jaký systém/plán zvolit? No tak to vezmu popořádku. Jaký je můj krátkodobý cíl? Odpovím si: dokázat běžet hodinu v kuse (i Alan tvrdí, že je to základní stavební kámen).  Cíl bychom teda měli. A teď jak se do něj dostat? Pořád ještě potřebuju někoho, kdo by mi říkal, co mám dělat a Alan je daleko. Maximálně může poradit. Projíždím net a ve finále se rozhoduju mezi dvěma programy, které navazují na C25KBridge to 10K a One Hour Runner. A co teď? No tak si dáme klasické srovnání výhod a nevýhod.

Bridge to 10 K (B210K) : 3 tréninky týdně – v pohodě, intervaly – moc mi nevyhovují, protože jsem zjistila, že jakmile už jsem rozběhnutá a přejdu do chůze, tak ztratím to ‚momentum‘. Nehledě na to, že za 1 minutu chůze se moc vydejchat nedá. Tohle je velký mínus. Další velký mínus je to, že se prodlužují všechny 3 běhy, takže v posledním týdnu člověk skončí třemi běhy á 60 min, což mi pro začátečníka přijde docela velký sousto. Aha, tak to už mám těch mínusů nějak moc…no tak přidám ještě další – díky intervalům si teda člověk musí pořád hlídat čas a pokud si stáhne nějaký podcast, tak zas nemůže běhat na vlastní muziku.

One Hour Runner: 3 tréninky týdně – v pohodě. Intervaly – žádné, takže taky v pohodě. Díky absenci intervalů si můžu poslouchat, co chci – super.  První tři týdny jsou všechny běhy třicetiminutové, stejně jako na konci C25K, čímž se ten základ jaksi upevní. Geniální. Jeden běh zůstává krátký, dva se postupně prodlužují, až je na konci jeden krátký, jeden střední a jeden dlouhý.Mnohem logičtější.

Hm.No tak já mám jasno!                       


Komentáře
  1. […] konce programu jsem se prokousala úplně bez problémů, dokonce jsem se s předstihem rozhodla, co dál a program jsem stylově zakončila závodem na 5 km, ve kterém jsem nebyla zdaleka poslední:-) […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s